background
logotype
image1 image2 image3

Lato na Górkach

Czytaj więcej: Lato na GórkachMuzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie serdecznie zaprasza najmłodszych we wszystkie środy wakacji o godz. 11.00 na niezwykłe spotkania z literaturą. „Lato na Górkach” przygotowano specjalnie z myślą o nich. W czasie tych godzinnych spotkań czytamy, rozmawiamy i bawimy się wspólnie z autorami książek, wierszy i spektakli dla dzieci. Na uczestników czekać będą niespodzianki i mały poczęstunek.

Czytaj więcej: Lato na Górkach

Życzenia dla Wołomina

Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w projekcie literackim, zatytułowanym „Życzenia dla Wołomina”, realizowanym z okazji 100–lecia naszego Miasta.

„Życzenia dla Wołomina”, oprócz tradycyjnych, mogą przybrać formę utworu literackiego, np. opowiadania, eseju, reportażu, pamiętnika. Może to być także wiersz, komiks, a nawet bajka albo album ilustrowany zdjęciami.

Czytaj więcej: Życzenia dla Wołomina

Wyobraźnią w świat ruszamy

Czytaj więcej: Wyobraźnią w świat ruszamySzanowni Państwo, rozpoczęły się wakacje i Muzeum jak co roku pragnie zaprosić wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z opiekunami na „wakacyjne czytanki”. W ramach trwającej od kilku lat akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich zaprasza w każdą środę wakacji na godz. 11.00 swoich najmłodszych gości na wyprawę w świat książek pt. „Wyobraźnią w świat ruszamy”. W czasie naszych spotkań będziemy czytać o miejscach dalekich i bliskich, zwyczajnych i niezwyczajnych ale zawsze wyjątkowych!

Czytaj więcej: Wyobraźnią w świat ruszamy

85. rocznica odsłonięcia pomnika "Obrońcom Ojczyzny 1920 roku"

Czytaj więcej: 85. rocznica odsłonięcia pomnika Zapraszamy na Plac 3 Maja, gdzie można obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą historii pomnika „Obrońcom Ojczyzny 1920 Roku”.

Najstarszy w Wołominie świecki pomnik, który stoi na skwerze tuż przy torach kolejowych, ma już 85 lat. Został odsłonięty 15 sierpnia 1930 roku, w 10. rocznicę „Cudu nad Wisłą”.

Pomnik został wzniesiony społecznymi siłami przez mieszkańców Wołomina, którzy w ten sposób pragnęli oddać hołd bohaterom wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku.

Czytaj więcej: 85. rocznica odsłonięcia pomnika "Obrońcom Ojczyzny 1920 roku"

Słynna biografistka w muzeum Nałkowskiej

Mariola Pryzwan z zawodu jest bibliotekarką, a swoją pracę z powodzeniem łączy z pasją – pisaniem znakomitych biografii. Z autorką będzie się można spotkać już 11 lutego, o godz. 17.00, w Domu nad Łąkami.

Każdy w mniejszym lub większym stopniu fascynuje się jakimiś słynnymi postaciami. Czyta, szuka informacji, by poszerzyć swoją wiedzę o nich. Mariola Pryzwan poszła parę kroków dalej. O interesujących ją osobach zbiera wspomnienia, zdobywa unikatowe materiały, zdjęcia, pamiątki. Potem ubiera całą swoją wiedzę w piękne słowa, tworząc uznawane w Polsce biografie. Śledząc miejsca, w których były postaci przez nią opisywane, zwiedziła niemal cały kraj.

Czytaj więcej: Słynna biografistka w muzeum Nałkowskiej

2019  Muzeum Nałkowskich  globbersthemes joomla template