background
logotype
image1 image2 image3

Dzieci – dzieciom

Wystawa prac uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku zorganizowana z okazji Dnia Dziecka.

Prace pod kierunkiem Barbary Góreckiej i Marii Jolanty Romanowskiej wykonali uczniowie klas I PDP i III PDP: Marcin Łojek, Łukasz Matusiak, Basia Kowalczyk, Marta Ruszkiewicz, Ela Zwierew, Ewelina Pisarek. Na wystawie zaprezentowano także obrazy olejne Jolanty Romanowskiej.

20 lat działalności Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie 1992-2012

Retrospektywna wystawa fotograficzna została zorganizowana na Placu 3 Maja w Wołominie. Scenariusz: Marzena Kubacz, fotografie: Katarzyna Humińska.  

Albumy rodzinne

W Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich „Dom nad Łąkami" odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „Albumy rodzinne". Na wernisażu zaprezentowano ok. stu fotografii, przedstawiających osoby, które zasłużyły się swoją postawą i pracą dla Wołomina. Pomysłodawcami i organizatorami wystawy byli pracownicy muzeum, na czele z dyr. Marzeną Kubacz. Autorką zdjęć jest Katarzyna Humińska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Czytaj więcej: Albumy rodzinne

Wołomin widziany z okna

W wołomińskim Domu nad Łąkami można oglądać (i podziwiać) obrazy Jolanty Romanowskiej.

- Znam Jolę Romanowską od czasów szkoły podstawowej. Jaka jest? O niej można mówić w samych superlatywach. Szczera, uczciwa, koleżeńska, chętna do niesienia pomocy. Pod jej kierunkiem zdobywałam pierwsze szlify malarskie - mówi Anna Jaworska, oglądając jednocześnie obrazy zgromadzone w Muzeum im. Z. i W. Nałkowskich.

Czytaj więcej: Wołomin widziany z okna

Ulotne chwile

Nieczęsto zdarza się otwarcie wystawy fotografii, a już zupełną rzadkością jest prezentacja fotografii w tak milej atmosferze. Udana wystawa fotografii w Muzeum im. Z. i W. Nałkow-skich w Wołominie jest bez wątpienia zasługą autora zdjęć Czesława Sawickiego, gospodyni „Domu nad Łąkami" Marzeny Kubacz i sympatyków prezentowanej twórczości.

Czytaj więcej: Ulotne chwile

2020  Muzeum Nałkowskich  globbersthemes joomla template