III Konferencja Naukowa z cyklu „Samorząd mecenasem kultury”

c_370_300_16777215_00_images_IMG_20190912_120338136_HDR.jpg12 września Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich uczestniczyło w III Konferencji Naukowej z cyklu „Samorząd mecenasem kultury” organizowanej w związku z 20-leciem Samorządu na Mazowszu. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Muzeum Niepodległości w Warszawie wspólnie z Fundacją im. Władysława Orkana, Ludowym Towarzystwem Naukowo-Kulturalnym, Stowarzyszeniem Dom Polski SARMACJA, Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, Związkiem Powiatów Polskich oraz z uczelniami: Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetem Jagiellońskim.

Spotkanie poświęcono zaprezentowaniu dotychczasowego dorobku mazowieckich instytucji kultury w dziedzinie organizacji i inwestycji, i odbyło się pod tytułem „Samorządowe instytucje kultury wobec wyzwań współczesności”. Konferencja odbyła się w Sali im. Karola Beyera X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Głos zabrało jedenastu prelegentów a wydarzenie rozpoczął prof. dr hab. Franciszek Kampka SGGW wystąpieniem pt. „Kultura i wspólnota: między bunkrem a azylem” wskazując różnice między tymi dwiema postawami wobec roli kultury we współczesnym świecie. Wystąpienia w większości dotyczyły zakończonych lub realizowanych w instytucjach działań podnoszących efektywność pracy, atrakcyjność miejsc i rozbudowę oferty dla gości a finansowanych ze środków pochodzących z samorządów. Organizatorzy konferencji zapowiedzieli ukazanie się w niedługim czasie wydawnictwa z materiałami zaprezentowanymi w czasie spotkania.

2019  Muzeum Nałkowskich  globbersthemes joomla template