Chopin pod drzewami

c_370_300_16777215_00_images_wydarzenia_chopin2020_8.jpgW trakcie czwartego koncertu z cyklu „Muzyczny hołd Bohaterom Ziemi Wołomińskiej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 r.” goście „Domu nad Łąkami”, którzy przysiedli w cieniu drzew, wysłuchali recitalu fortepianowego Marty Plasoty, składającego się Etiudy, Walców, Mazurków i Preludiów Fryderyka Chopina oraz recitalu Pauliny Marszał-Zych i Pawła Rozbickiego z pieśniami Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Stanisława Niewiadomskiego, Władysława Żeleńskiego, Andrew Lloyd Webbera i Federicka Loewe. Koncert poświęcony był pamięci Heleny Sieradzkiej, naocznego świadka bitwy na polach Ossowa. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję na spotkanie w następną niedzielę.

gallery1 gallery1 gallery1
pokaż więcej zdjęć

Koncerty organizowane są we współpracy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich i Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Honorowy Patronat nad cyklem koncertów „Muzyczny hołd bohaterom Ziemi Wołomińskiej w 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 r.” objęła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.