Wigilia muzealników w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

c_370_300_16777215_00_images_wydarzenia_grupowe.jpgNa tegoroczne X Mazowieckie Wigilijne Spotkanie Muzealników i Przyjaciół Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki oraz Muzeum Romantyzmu zaprosiło wszystkich do Opinogóry. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów na grobie Janusza Królika - wieloletniego dyrektora Muzeum Romantyzmu i od zwiedzania odrestaurowanych podziemi grobowych opinogórskiego kościoła, gdzie od niedawna można oglądać również wykonany w pięknym marmurze pomnik wieszcza Zygmunta Krasińskiego.

Na część oficjalną spotkania złożyły się referaty Marii Samsel Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Jana Rzeszotarskiego Dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu o tradycjach bożonarodzeniowych i pracowników Muzeum Romantyzmu o sławnej wigilii Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego z 1840 roku oraz o najnowszych eksponatach pozyskanych do opinogórskiej kolekcji. Spotkanie zakończyło się wieczerzą wigilijną i wspólnym kolędowaniem. Za wspaniały klimat tego wyjątkowego dla pracowników muzeów spotkania organizatorom na czele z paniami Haliną Czubaszek Prezes SMP Oddział Mazowiecki i Reginą Dziklińską Skarbnikiem SMP oraz z panem Romanem Kochanowiczem Dyrektorem Muzeum Romantyzmu serdecznie dziękujemy!