„Lato na Górkach” już za nami

c_370_300_16777215_00_images_lato2019_27.jpgWakacje zbliżają się ku końcowi a Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich zakończyło cykl literackich spotkań dla najmłodszych „Lato na Górkach”.  W czasie dziewięciu spotkań, które odbywały się w lipcu i sierpniu w „Domu nad Łąkami” dzieci miały okazję m.in. obejrzeć spektakl Teatru Echa „Kraina szczęśliwości”.  Dwukrotnie spotkały się z pisarką Ewą Jałochowską. W czasie zajęć o powstaniu świata według mitów ludów z najdalszych zakątków globu oraz o historii znaku, pisma i symbolu autorka przybliżyła najmłodszym tematykę swojej książki pt. „Smutek mamuta”. Najmłodsi goście Górek uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych poświęconych pszczołom i pszczelarstwu oraz miały możliwość poznać Irenę Rybak, poetkę piszącą utwory dla dzieci. Cały cykl spotkań zakończył się koncertem muzyki kameralnej w wykonaniu zespołu „Mamofonia” oraz zajęciami z animatorem o życiu i zwyczajach królików.

gallery1 gallery1 gallery1
pokaż więcej zdjęć