background
logotype
image1 image2 image3

Osobiste opowieści

Czytaj więcej: Osobiste opowieści„Stół kobiet” to działanie mające pokazać współczesną mieszkankę Wołomina przez pryzmat jej osobistej opowieści o kobietach dla niej najważniejszych. Panie Sylwia Carzyńska, Aurelia Sobczak i Elżbieta Lewkowicz gościły w projekcie w ostatni wtorek.

Czytaj więcej: Osobiste opowieści

"Archiwum" i "Stół"

Czytaj więcej: Za nami bardzo pracowity czas. W sobotę odbyło się nagranie pierwszego z dwóch spotkań dotyczących „Archiwum kobiet”. O pracy nad niepublikowanymi dotychczas dziennikami Hanny Nałkowskiej opowiadała dr Anna Dżabagina. Później przenieśliśmy się do ogrodu kuratorki projektu i tam realizowaliśmy zdjęcia do „Stołu kobiet”. Tym razem do projektu zaprosiłyśmy też gości spoza naszego miasta, o swoich kobietach opowiadały trzy panie: Emilia Łazar oraz Anna Dżabagina i Anna Zviaginceva. Jeden dzień odpoczynku i w poniedziałek powrót do pracy, Anna Baumgart i Grzegorz Pacek wysłuchali i nagrali opowieści Izabeli Bochińskiej i Beaty Żurawskiej.  

Czytaj więcej: "Archiwum" i "Stół"

Zofia Nałkowska – „Granica” i „Medaliony”

Pragniemy poinformować, że na kanale YouTube Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie jest od 30 czerwca dostępna lekcja muzealna pt. „Zofia Nałkowska – „Granica” i „Medaliony””. Lekcja dostępna jest w wersji z napisami pod linkiem 

Czytaj więcej: Zofia Nałkowska – „Granica” i „Medaliony”

Tym razem pogoda sprzyjała kobietom

Czytaj więcej: Tym razem pogoda sprzyjała kobietomTym razem nad „Stołem kobiet” świeciło słońce od pierwszego do ostatniego nagrania. W parku opowiadały o „swoich” kobietach Panie: Marzena Kubacz, Ewa Dądalska i Maja Sobczak.

Czytaj więcej: Tym razem pogoda sprzyjała kobietom

Wykład o Wacławie Nałkowskim

Czytaj więcej: Wykład o Wacławie NałkowskimW ramach realizacji projektu „Ja cała się z tego składam” we wnętrzach Muzeum realizowane było nagranie do krótkiego wykładu o Wacławie Nałkowskim.

Czytaj więcej: Wykład o Wacławie Nałkowskim

Kobiety w deszczu

Czytaj więcej: Kobiety w deszczuW „Domu nad Łąkami” praca nad „Stołem kobiet” trwa mimo niepewnej aury. Deszczu nie bały się Panie: Adrianna Zbrzeźniak, Sylwia Łaskowska i Anna Klamczyńska.

Czytaj więcej: Kobiety w deszczu

Pracujemy przy "Stole kobiet"

Czytaj więcej: Pracujemy przy Kolejny owocny, choć z kapryśną pogodą, dzień pracy nad „Stołem kobiet”. Tym razem swoimi opowieściami podzieliły się z nami cztery Panie: Danuta Michalik, Katarzyna Grubek, Zofia Michalik oraz Jolanta Boguszewska.

Czytaj więcej: Pracujemy przy "Stole kobiet"

Deszczowy "Stół kobiet"

Czytaj więcej: Deszczowy Za nami kolejny dzień pracy nad „Stołem kobiet”, kolejne historie wspaniałych wołominianek: Joanny Hołubickiej, Elżbiety Radwan i Krystyny Gostyńskiej. Projekt „Ja cała się z tego składam” realizowany jest w ramach programu „Kultura w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Czytaj więcej: Deszczowy "Stół kobiet"

Wolontariusze poszukiwani!

Czytaj więcej: Wolontariusze poszukiwani!Zapraszamy osoby chętne do działań wolontariackich w projekcie „Ja cała się z tego składam” dofinansowanym z programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Preferujemy studentów socjologii, pedagogiki, resocjalizacji, filmoznawstwa i pokrewnych kierunków lub pasjonatów powyższych dziedzin dysponujących wolnym czasem w czerwcu – październiku.
Chętnych zapraszamy do Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich we wtorek dn. 09.06.2020 na krótką rozmowę ☺ w godzinach 10.00-12.00.

Podkategorie

2020  Muzeum Nałkowskich  globbersthemes joomla template