Przeprosiny z Nałkowską

Wróciłam właśnie z Wołomina – mówi kustosz Jolanta Pol z Muzeum Literatury – i po raz pierwszy przywiozłam optymistyczne wiadomości. [...] Inicjatywę w sprawie remontu domu nad łąkami przejął Ryszard Twardowski z Wydziału Kultury Urzędu m.st. Warszawy. Okazuje się też, że spółdzielnia z Zielonki doskonale radzi sobie z remontem domu, wymieniono belki. I oby tak dalej.

Na naradzie, połączonej z wizją lokalną – mając na uwadze samowolę, która dotychczas cechowała niektóre posunięcia remontowe na Górkach – kategorycznie zdecydowano, że nic nie będzie robione bez zgody Muzeum Literatury i urzędu konserwatorskiego. Betonowe schody mają być rozebrane, będą niewielkie schodki, również alejki nie będą kryte płytami chodnikowymi, a parking zostanie przeniesiony w inne miejsce. Jedynie szkoda tej pracy na marne włożonej!

W. Budzyński, Przeprosiny z Nałkowską
„Sztandar Młodych", 1979 nr 300