Parking nad łąkami

Po półrocznej nieobecności znów byłem na wołomińskich Górkach. Kierownik Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Wołominie, kiedy zapytałem o remont domu Nałkowskich, odpowiedział, że do końca roku wykonane zostaną roboty ciesielskie. Wykonawcą jest spółdzielnia z Zielonki. [...] Opracowano projekt, wykonał go plastyk pan J. Nie miałem okazji poznać tego projektu w szczegółach. Porównując jednak to, co dotychczas wykonano i co się robi na Górkach z domem z czasów Nałkowskich, można dojść do wniosku, że albo projekt jest zły, albo też wykonawcy robią po swojemu. Dość, że jeśli w projekcie było wytyczenie przez ogród na Górkach schodów i alejek wyłożonych płytami chodnikowymi – to takich alejek nigdy tam nie było! Zasypano właśnie fragment łąki z rowem, budując w tym miejscu parking i już nie będzie „łąki pełnej kaczeńców"...

W. Budzyński, Parking nad łąkami, „Sztandar Młodych" z 17 X 1979 r., nr 248