Do Obywatela Naczelnika Miasta Wołomin, ul. Ogrodowa 4

Warszawa, 14 VIII 1976 W ostatnim czasie w radio i prasie pojawiło się szereg głosów o urządzaniu muzeum Z. Nałkowskiej w „Domu nad łąkami”.

Wynika z nich, że zapadły już decyzje o zagospodarowaniu tego obiektu, którego jestem hipoteczną właścicielką. Uprzejmie proszę o udzielenie mi wiążącej odpowiedzi w jakim terminie i na jakich warunkach Miasto zamierza posesję tę ode mnie wykupić. Jak Panu wiadomo mieszkam 70 km od Warszawy, pod Płońskiem, prócz tego opiekuję się mężem–inwalidą I kategorii, sama jestem rencistką, więc trudno mi w tej sytuacji osobiście kontaktować się w tej sprawie. Mimo tego próbowałam na początku sierpnia skontaktować się z Panem Naczelnikiem, niestety nie trafiłam na dzień przyjęć.

Podpisała: Krystyna Pułaska, WOPR Poświętne, 09-100 Płońsk, woj. ciechanowskie.