background
logotype
image1 image2 image3

Z Protokołu z zebrania Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Wołomina, 1989

 Wołomin, 16 II 1989 Wiceprezes TPW podał następujące propozycje do planu pracy: wykonanie z brązu popiersia Z. Nałkowskiej i ustawienie go na cokole przed Urzędem Miasta i Gminy (winno to być uzgodnione i poparte środkami finansowymi UM i G), […] doprowadzenie do spotkania z Naczelnikiem Miasta i Gminy w celu wymiany informacji dotyczących postępu prac w Domu Z. Nałkowskiej oraz ustalenia zakresu współpracy. […] Podpisała: Protokołująca.

 

 Wołomin, 7 III 1989 […] Plan pracy TPW w roku 1989: włączenie się do prac związanych z zakończeniem remontu Domu nad Łąkami; wykonanie popiersia Z. Nałkowskiej. […] Podpisała: Protokołująca.

 

 Wołomin, 29 VI 1989 […] Sprawa Muzeum Z. i W. Nałkowskich: Urząd Miasta Wołomin nie wspiera finansowo, Muzeum Literatury również nie wspiera. Rada Narodowa Miasta Wołomin może zaledwie wesprzeć do 5 milionów złotych. […] Popiersie Z. Nałkowskiej. Jeden egzemplarz przekazany do Muzeum Literatury do identyfikacji. Sprawa w załatwianiu z przedstawicielami Muzeum i Urzędu Miasta. […] Podpisała: Protokołująca.

 

 

 

Share
2020  Muzeum Nałkowskich  globbersthemes joomla template