background
logotype
image1 image2 image3

Do Wołomińskiego Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego, rok 1974

Do Wołomińskiego Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego

Wołomin, 28 II 1974 W odpowiedzi na Wasze pismo z dnia 23 lutego br. informuję, że fundusze przeznaczone na kapitalne remonty placówek kulturalno–oświatowych w powiecie Wołomin nie mogą być przekazane na Wasze konto, gdyż są to fundusze docelowe z określonym terminem ich wykorzystania.

Potrzebną kwotę na przeprowadzenie remontu domu Wacława i Zofii Nałkowskich przeznaczonego na zorganizowanie w nim muzeum możemy przekazać na konto budżetowe Urzędu Miasta, jeśli Naczelnik podejmie decyzję rozpoczęcia remontu wymienionego obiektu, zabezpieczy terminowość jego wykonania i wykorzysta na ten cel środki przez nas przekazane do miesiąca listopada br. w wydatkowaniu docelowym.

Podpisał: Zastępca Inspektora Szkolnego ds. Kultury Urzędu Powiatowego w Wołominie.

Do Wołomińskiego Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego w Wołominie, ul. Ogrodowa 2

Wołomin, 24 X 1974 W odpowiedzi na nadesłane pismo z dnia 25 września 1974 r. w sprawie pomocy finansowej na organizowanie Muzeum Ziemi Mazowieckiej – Zarząd Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczna” w Wołominie uprzejmie informuje, że nie posiada jakichkolwiek środków, które mogą być zadysponowane na powyższy cel. Spółdzielnia nasza rozlicza się bezwynikowo, tj. nie osiąga żadnych zysków bilansowych, które mogą być w części przeznaczone na finansowanie organizacji społecznych. Z powyższych względów nie możemy odpowiedzieć pozytywnie na nadesłany apel, jakkolwiek uważamy, że inicjatywa organizowania Muzeum jest ze wszech miar godna poparcia.

Podpisał: Zarząd P.S.M. „Słoneczna” w Wołominie, Przystanek kolejowy „Słoneczna”.

Do Wołomińskiego Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego w Wołominie, ul. Ogrodowa 2

Wołomin, 21 XI 1974 W odpowiedzi na Wasze pismo z dnia 25 września 1974 r. uprzejmie informujemy, że Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Spożywczego Oddział w Wołominie nie posiada żadnych środków na utrzymanie ośrodków Towarzystw Społeczno–Kulturalnych, gdyż nie przewidziano w planie dotacji na ten cel.

Podpisał: Dyrektor Wojewódzkiego Przedsiębiorstwo Handlu Spożywczego Oddział w Wołominie, ul. Kobyłkowska 11/13.

Share
2020  Muzeum Nałkowskich  globbersthemes joomla template