Do Dyrektora/Prezesa/Kierownika w/g rozdzielnika 25 IX 1974

Wołomin, 25 IX 1974 W październiku 1973 r. skierowaliśmy do Was apel w sprawie pomocy finansowej niezbędnej nam na organizację Muzeum Ziemi Wołomińskiej w domu Nałkowskich w Wołominie. Apel ten pozostał bez żadnego echa, wobec czego zwróciliśmy się powtórnie do Was w tej sprawie.

Niestety, z przykrością stwierdzamy, że i tym razem bezskutecznie. Zwracając się po raz trzeci liczymy, że wreszcie otrzymamy konkretną i rzeczową odpowiedź. Chodzi nam głównie o to, że liczymy z Waszej strony na pomoc finansową w naszych przedsięwzięciach. Tym bardziej jest to godne podkreślenia, że zamierzenia nasze realizujemy z czynów społecznych. Wszyscy nasi ofiarodawcy, którzy przyczynią się do powstania tak pięknej i pożytecznej placówki, jaką będzie Muzeum, otrzymają dyplomy i będą umieszczeni w księdze honorowej ofiarodawców. Jesteśmy przekonani, że apel nasz znajdzie w pełni zrozumienie i obywatelską postawę, za co serdecznie dziękujemy. Pozwalamy sobie w tym miejscu przypomnieć, że największe dotąd kwoty zadeklarowały następujące zakłady: 1) Oddział Społem Wołomin – 20 000 zł; 2) Zakłady Stolarki Budowlanej – 5 000 zł; 3) Huta Szkła im. Paplińskiego – 4 359 zł. Zadeklarowane kwoty można wpłacać na nasze konto w Oddziale P.K.O. Wołomin Nr 176-9-42. Łączymy wyrazy szacunku.

Podpisał: Prezes Wołomińskiego Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego.