Dom będzie widoczny z daleka

„Zostaliśmy zaalarmowani – „dom nad łąkami” zagrożony! Wzgórze, na którym stoi, eksploatowane jest jako złoże piasku przez przedsiębiorstwo budowlane. Jeśli nikt nie przeszkodzi, cenna pamiątka zostanie zlikwidowana, a wzgórze zamieni się w dół po piasku.

[…] Na szczęście okazało się, że alarm jest przedwczesny. Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Wołominie, które podjęło decyzję o eksploatacji części wzgórza przez przedsiębiorstwo budujące w pobliżu drogę, zastrzegło w wydanym pozwoleniu, że prace eksploatacyjne zakończone muszą zostać w odległości minimum 30 m przed budynkiem. Działce, na której stoi dom, nic więc nie zagraża. Jak zresztą poinformowano nas w Wydziale Kultury Woj. Rady Narodowej, obcięcie wzgórza pozwoli na jeszcze ładniejsze wyeksponowanie „domu nad łąkami”. Będzie widoczny z daleka. […] Jak wiemy, alarmem podniesionym przez mieszkańców Kobyłki zainteresowało się wiele instytucji i organizacji społecznych. Może wśród nich znajdzie się mecenas?”

„Sztandar Młodych”, 1966 nr 46