background
logotype
image1 image2 image3

„Dom nad Łąkami” w życiu i twórczości Zofii Nałkowskiej


Serdecznie polecamy Państwa uwadze kolejny wykład zrealizowany w ramach projektu „Ja cała się z tego składam”, pt. „„Dom nad Łąkami” w życiu i twórczości Zofii Nałkowskiej” dostępny na kanale You Tube Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich. W filmie pokazaliśmy wybrane miejsca w dorobku pisarki, w których znajdujemy opisy domu rodzinnego i Wołomina. 

Czytaj więcej: „Dom nad Łąkami” w życiu i twórczości Zofii Nałkowskiej

„Od początku mego życia otaczały mnie książki. Życie i twórczość Zofii Nałkowskiej”

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że na kanale You Tube Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich dostępny jest film pt. „Od początku mego życia otaczały mnie książki. Życie i twórczość Zofii Nałkowskiej”, w którym przedstawiamy kalendarium życia i twórczości autorki „Granicy”. 

Czytaj więcej: „Od początku mego życia otaczały mnie książki. Życie i twórczość Zofii Nałkowskiej”

Nałkowska w Tychach

Czytaj więcej: Nałkowska w TychachMural z wizerunkiem Zofii Nałkowskiej zdobi od niedawna kolejne miasto! Tym razem to Tychy zaprosiły tę wielką pisarkę do siebie. Na budynku przy ul. Zofii Nałkowskiej powstał mural zainspirowany zdjęciem autorki „Granicy” wykonanym w Polanicy w 1954 roku. Nam bardzo się ta praca podoba i gratulujemy Tychom doskonałego pomysłu!

Czytaj więcej: Nałkowska w Tychach

Wacław Nałkowski

Pragniemy poinformować, że na kanale You Tube Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich dostępny jest film pt. „Wacław Nałkowski”, będący próbą przedstawienia życia i działalności
tego wybitnego geografa i społecznika.

Czytaj więcej: Wacław Nałkowski

50. rocznica śmierci Hanny Nałkowskiej

Czytaj więcej: 50. rocznica śmierci Hanny Nałkowskiej„Artystka, autorka kilkudziesięciu dzieł, urodziła się w Warszawie w 1888 r., zmarła tamże w roku 1970. Wychowana wśród ludzi pióra, jako jedyna w rodzinie wybrała profesję związaną ze sztukami plastycznymi. Przez całe życie zajmowała się rzeźbiarstwem i należała, co trzeba podkreślić, do zaledwie drugiego pokolenia kobiet uprawiających sztukę zawodowo. Jej imperatyw twórczy był na tyle silny, że wykroczył poza zastany stan rzeczy.”

Magdalena Kasa
„Dwie siostry: rzeźbiarka Hanna Nałkowska w świetle powieści Zofii Nałkowskiej „Węże i róże””

Czytaj więcej: 50. rocznica śmierci Hanny Nałkowskiej

Niepublikowane dzienniki Hanny Nałkowskiej

Pragniemy poinformować, że na kanale You Tube Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich dostępne jest spotkanie pt. „Niepublikowane dzienniki Hanny Nałkowskiej. Rozmowa z dr Anną Dżabaginą o pracy nad niepublikowanymi dotychczas zapiskami Hanny Nałkowskiej”. Film w wersji z napisami.

Czytaj więcej: Niepublikowane dzienniki Hanny Nałkowskiej

2020  Muzeum Nałkowskich  globbersthemes joomla template